Geçtiğimiz Ukrayna'ya yönelik işgal girişimi başlatan ve tüm dünyayı olumsuz etkileyen Rusya'nın, Herson bölgesine yönelik saldırılarını artırmasının ardından Ukrayna, bölgedeki çok sayıda yerleşim alanının boşaltılmasına karar verdi.

Herson Valisi Oleksandr Prokudin yaptığı duyuruda, "Herson Bölge Savunma Konseyi, çocuklu aileleri sürekli düşman ateşine maruz kalan bölgelerden zorunlu olarak tahliye etmeye karar verdi" şeklinde konuştu.

31 YERLEŞİM ALANINDA TAHLİYELER BAŞLADI

Herson Bölgesel Savunma Konseyi tarafından yapılan duyuruda ise, söz konusu bölgelerden çocuklu aileler başta olmak üzere tüm sivillerin güvenli bölgelere gönderileceklerini duyurarak, Herson’a bağlı toplam 31 yerleşim alanında tahliyelerin başladığı belirtildi.

Herson bölgesinde devam eden kısmi sokağa çıkma yasağı saatlerinde de değişikliğe giden Herson Bölgesel Savunma Konseyi, 00.00 ile 06.00 saatlerinde uygulanan sokağa çıkma yasağını 20.00 ile 06.00 saatlerine tercih etti.

ABD'den Ukrayna, İsrail ve Tayvan'a 95 milyar dolarlık yardım! ABD'den Ukrayna, İsrail ve Tayvan'a 95 milyar dolarlık yardım!

Rusya’nın Herson’a bağlı Novodmytrivka’ya akşam saatlerinde düzenlediği saldırıda 1 çocuk yaşamını yitirmiş, 1 çocukta ağır yaralanmıştı. (karar)

Editör: Haber Merkezi