Edirne Valiliği, yerel basında çıkan haberlerin kamuoyunda yer alması ve vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine süreçle ilgili açıklama yapma gereği duydu.

Yapılan açıklamada, ekmeğin satış tarifesinde bir değişiklik olmadığı vurgulandı. Şu ifadelere yer verildi:

Bakan Tekin: Öğretmen Atamalarıyla İlgili Son Dakika Açıklaması Bakan Tekin: Öğretmen Atamalarıyla İlgili Son Dakika Açıklaması

"Ekmek fiyat tarifeleri, Meslek Odaları Tarafından Üretilen Mal ve Hizmetlerin Azami Fiyat Tarifelerinin Düzenlenmesi Hakkında Yönetmelikler kapsamında belirlenmektedir. Buna göre, ilgili odaların aldığı kararların öncelikle Ticaret Bakanlığı'na gönderilmesi ve bu sürecin tamamlanmasının ardından mevzuatta belirtilen süreler içerisinde Valiliğimize bildirilmesi gerekmektedir.

Bu noktada, ilgili odalar tarafından henüz Valiliğimize ulaşmış yeni bir fiyat tarifesi bulunmamaktadır. İlimizde halen geçerli olan halk tipi ekmeğin kilogram fiyatı 37,50 lira olup, 1 adet 200 gram ekmeğin 7,50 lira olarak satışı yapılmaktadır. Valiliğimize mevcut fiyat tarifesinin dışında meslek odalarınca alınmış farklı bir fiyat tarifesi ulaştığında, mevzuatın verdiği yetki ile hareket edilecektir."

Kaynak: BirGün