Fenerbahçe hazırlık maçında Hajduk Split'e 1-0 mağlup oldu Fenerbahçe hazırlık maçında Hajduk Split'e 1-0 mağlup oldu

Bayern Münih'in yeni teknik direktörü Vincent Kompany, basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Bundesliga devinde göreve başlamaktan gurur duyduğunu belirten Kompany, takım ve hedefleri hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.

"Bayern Münih'te Olmaktan Gurur Duyuyorum"

Bayern Münih gibi büyük bir kulüpte çalışmaktan duyduğu gururu dile getiren Vincent Kompany, "Çok güzel insanlarla tanıştım. Bayern'in ne kadar büyük bir kulüp olduğunu biliyorum. Burada olmaktan çok gurur duyuyorum ve aynı zamanda çok motiveyim" dedi.

"Oyuncularım Cesur ve Agresif Olmalı"

Kendi futbol anlayışını ve beklentilerini paylaşan Kompany, "Anderlecht'in akademisinde Brüksel sokaklarında büyüdüm. Oyuncularımın cesur, agresif olmalarını istiyorum, takım olmaları gerekiyor. Onların bu şekilde oynamasını istiyorum, bu benim karakterimi yansıtıyor. Bu tavrımı maç boyunca sürdürmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

"Onlarla Çalışmayı Sabırsızlıkla Bekliyorum"

Oyuncuların performansları hakkında henüz yorum yapmak için erken olduğunu belirten Kompany, "Oyuncular hakkında konuşmak için henüz çok erken. Onlarla çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Ne kadar aç olduklarını görmek istiyorum. Bayern geçen sezon şampiyon olamadı, bunu da biliyorum. Hangi oyuncuların Bayern için oynayacak kadar aç olduğunu göreceğim" dedi.

Kaynak: milliyet