İsrail Savaş Kabinesi İran Saldırısına Yanıt Verme Kararı Aldı İsrail Savaş Kabinesi İran Saldırısına Yanıt Verme Kararı Aldı

Yazar ve yapımcı Norman Lear 101 yaşında hayatını kaybetti

1970'li yıllara damga vuran yazar ve yapımcı Norman Lear, 101 yaşında Los Angeles'taki evinde hayatını kaybetti. Lear'ın doğal yoldan öldüğü iddia edildi.

1970'li yıllara damga vuran "The Jeffersons", "Sanford and Son" ve "All in the Family" gibi komedi dizilerinin yapımcısı ve yazarı Norman Lear, Los Angeles'taki evinde 101 yaşında hayatını kaybetti. yıllar. . Lear'ın doğal yoldan öldüğü iddia edildi.

Television Academy Hall of Fame'in bir üyesi olan Lear, beş Emmy Ödülü kazandı.

Lear'ın ölümüyle ilgili olarak ailesi, Lear'la tanışmanın "en büyük hediye" olduğunu söyledi.

Ailesi yaptığı açıklamada, "Harika kocamız, babamız ve büyükbabamız onuruna gösterdiğiniz sevgi ve destek için teşekkür ederiz. Norman yaratıcılık, azim ve empatiyle dolu bir hayat yaşadı." dedi. "Ülkemizi derinden sevdi ve tüm hayatını, ülkenin kurucu idealleri olan herkes için adalet ve eşitliğin korunmasına yardım ederek geçirdi."

"Jeffersonlar" adlı televizyon dizisi 2001 yılında Türkan Şoray, Haluk Bilginer, Asuman Dabak, Çolpan İlhan ve Neco gibi isimlerle Türkiye'de "Tatlı Hayat" dizisi olarak uyarlanmıştır.(karar)

Editör: Haber Merkezi