Zabıta ekipleri tarafından denetlenen oto yıkama işletmesinde özel bölmede 28, garaj kısmında ise 3 düzensiz göçmen yakalandı. Organizatör N.M. gözaltına alındı. Göçmenler sınır dışı işlemleri için emniyete götürüldü. 

Mersin'de bulunan oto yıkama dükkanındaki özel bölmede 28, garaj kısmında ise 3 düzensiz göçmen yakalandı. Akdeniz üzerinden Avrupa ülkelerine gitmek isteyen düzensiz göçmenler için hazırlanan çok sayıda can yeleği, deniz simidi ve bota da el konuldu.

Eğriçam Mahallesi'nde Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, denetim yaptıkları bir oto yıkama dükkanındaki özel bölmede düzensiz göçmenlerin olduğunu tespit etti. Zabıta ekipleri, 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak durumu bildirdi.

Bunun üzerine adrese sevk edilen Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri iş yeri çevresinde önlem aldı. Oto yıkamada yapılan aramada, Avrupa ülkelerine kaçmak için hazırlık yapan 28 düzensiz göçmenin olduğu belirlendi.

Sahte Kız Çocuğu Profiliyle Dolandırıcılık Yapan Çete Çökertildi Sahte Kız Çocuğu Profiliyle Dolandırıcılık Yapan Çete Çökertildi

Göçmenlerin tek bir odada havasız bir şekilde kaldıkları görüldü. İş yerinin çevresinde arama yapan ekipler, garaj kısmına saklanmış 3 göçmeni daha yakaladı. Yapılan aramada, düzensiz göçmenlerin kullanacağı çok sayıda can yeleği ve deniz simidi ve bota da el konuldu.

Zabıta, iş yerini mühürlerken, yabancı uyruklu organizatör N.M. de gözaltına alındı. Düzensiz göçmenler sınır dışı işlemleri için emniyete götürüldü. (Haberglobal)

Editör: Haber Merkezi