Yunanistan'ın popüler turizm adalarında son günlerde art arda yaşanan turist ölümleri ve kaybolma vakaları endişe yaratıyor. Bir hafta içinde üç yabancı turistin hayatını kaybetmesi ve kayıp vakalarının artması, güvenlik tedirginliğine neden oluyor.

Trump'a Suikast Girişiminde Bulunan Saldırganın Aracında Patlayıcı Düzenekler Bulundu Trump'a Suikast Girişiminde Bulunan Saldırganın Aracında Patlayıcı Düzenekler Bulundu

ÖLÜ SAYISI ÜÇE ÇIKTI

Son olarak, 55 yaşındaki bir ABD'li turistin cansız bedeni Mathraki Adası'nda sahil yakınında bulundu. Sıcaklıkların 40 dereceyi aştığı bu dönemde, turistlerin kaybolması ve ölümleri, hem yerel yetkilileri hem de ziyaretçileri huzursuz ediyor.

Geçtiğimiz hafta ünlü İngiliz sunucu Michael Mosley'nin Simi Adası'nda cansız bedeni bulunmuş, ardından 79 yaşındaki bir Hollandalı turistin Samos Adası'nda ölü olarak bulunduğu bildirilmişti. Yunan polisi, kayıp olan iki Fransız ve bir ABD'li turisti bulmak için yoğun çaba sarf ediyor. Arama çalışmaları, insansız hava araçlarıyla (İHA) desteklenerek adaların geniş alanlarında sürdürülüyor.

Kaynak: KARAR