Özel bir bankanın müfettişleri, Konya Ereğli şubesinde görevli olan Perihan Yazar'ın zimmet suçlamasıyla ilgili detaylı bir araştırma yapmıştır. Yapılan denetimler sonucunda Yazar'ın kendi ve nişanlısı Settar Arslan'ın hesaplarına toplamda 37 milyon 157 bin TL para aktardığı tespit edilmiştir. Müfettişlerin bu durumu Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirmesinin ardından, nişanlı çift dün gözaltına alınmıştır.

Erzurum'da Sağanak Yağış Sonrası Heyelan: Erzurum-Artvin Yolu Kapanma Noktasına Geldi Erzurum'da Sağanak Yağış Sonrası Heyelan: Erzurum-Artvin Yolu Kapanma Noktasına Geldi

Perihan Yazar, ilk ifadesinde borçları nedeniyle böyle bir yola başvurduğunu belirterek şunları dile getirmiştir: "Mart ayında hesaba para aktarma işlemine başladım. Öncelikle 25 müşterinin hesaplarına aktardım, daha sonra yanlışlık olduğunu iddia ederek bu paraları kendi ve nişanlımın hesaplarına yönlendirdim. Aktarılan paralardan 20 milyon TL'sini kripto borsasında işlem yapmak için kullandım ve bu işlemlerde kaybettim. Geriye kalan 1,5 milyon TL ile borçlarımı ödedim. Ayrıca, 11 milyon 200 bin TL'yi nişanlım Settar'ın hesabına aktardım."

Kaynak: SÖZCÜ