İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "1-26 Ocak tarihleri ​​arasında 81 ilde yapılan denetimlerde 807 sürücünün flaşörleri kaldırıldı ve toplam 5 milyon 196 bin TL para cezası kesildi."

"807 SÜRÜCÜYE 5 MİLYON TL PARA CEZASI VERİLDİ"

Yerlikaya'nın açıklamalarından öne çıkanlar:

"Işıklı ya da sesli uyarı işareti bulunan cihazları mevzuatta izin verilmeyen araçlara takarak Kullanan (Çakar Lamba) ya da Emniyet Şeridini İhlal Eden Sürücülere Karşı Denetimlerimiz Aralıksız Sürecek. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı koordinesinde, 81 İl Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerince 01-26 Ocak 2024 tarihleri arasında "Işıklı ya da sesli uyarı işareti bulunan cihazları mevzuatta izin verilmeyen araçlara takarak kullanan" kişilere karşı yapılan denetimlerde;

807 sürücünün kimliği tespit edilerek araçlarından ışıklı ve sesli sinyal (çakar lambaları) ile donatılmış cihazlar kaldırıldı.
5 milyon 196 bin TL para cezası kesildi.


Her zaman ifade ettiğimiz gibi TRAFİKTE ÖNCELİĞİMİZ "ÖNCE İNSAN"dır

Ambulans, itfaiye, polis gibi çalışmaları sırasında ışıklı veya sesli alarm sinyali veren cihazlar kullanan araçlarımızın dolaşımında öncelik insan sağlığı ve suçla mücadeledir.

FETÖ hükümlüsü Nesibe Özer hakkındaki açık cezaevi kararına itiraz FETÖ hükümlüsü Nesibe Özer hakkındaki açık cezaevi kararına itiraz

Kaynak: HABERLER.COM