Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Hava Koşulları Nedeniyle Uçuşların Yüzde 10'u İptal Edildi Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Hava Koşulları Nedeniyle Uçuşların Yüzde 10'u İptal Edildi

Adıyaman Valiliği, 11 ili etkileyen 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin birinci yılı nedeniyle eğitim öğretime yarın ara verildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, depremlerin yıl dönümü nedeniyle anma programları düzenleneceği ve bu kapsamda vatandaşların kabristan ve taziye ziyaretlerine yoğunluk oluşabileceği değerlendirildiği belirtildi.

Bu sebeple, il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda 6 Şubat Salı günü bir gün eğitime ara verileceği ifade edildi.

Ayrıca, anma programları ve kabristan ziyaretlerine katılacak kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personele de her türlü kolaylığın sağlanacağı belirtildi.

Bu uygulama, depremin yıl dönümünde toplumun birlik ve dayanışma içinde olmasını sağlamak, depremzedelerin anısını yaşatmak ve onların acılarını paylaşmak amacıyla hayata geçirilmiştir. (Karar)

Editör: DS Haber