Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İran'da yaşanan helikopter kazasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin içinde bulunduğu helikopterin kaza geçirmesi sonrasında, İran'ın Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla arama kurtarma helikopteri talep ettiği belirtildi.

Türkiye'nin NATO Daimi Temsilciliği, 15 Temmuz şehitleri için anma töreni düzenledi Türkiye'nin NATO Daimi Temsilciliği, 15 Temmuz şehitleri için anma töreni düzenledi

AFAD, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuruda, Van ve Erzurum AFAD il müdürlüklerinden 32 dağcı arama kurtarma personeli ile 6 aracın bölgeye intikal etmek üzere yola çıktığını açıkladı. Ayrıca, Ankara, Diyarbakır ve Konya'dan da 15'er kişilik dağcı arama kurtarma personelinin teyakkuz halinde olduğu ifade edildi.

Bu gelişmelerle birlikte, Türkiye'nin İran'daki helikopter kazasıyla ilgili yardım talebine hızlı bir şekilde cevap verdiği görülüyor. İlerleyen saatlerde yaşanan gelişmeler ve yardım operasyonunun detayları kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Kaynak: milliyet