Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kurban Bayramı dolayısıyla Aile Destek Programı ödemelerinin öne çekildiğini açıkladı.

Bakan Göktaş, ödemelerin bugünden itibaren hesaplara yatırılacağını ve toplamda 4 milyar TL ödeme yapılacağını duyurdu.

Sosyal Yardımlar Devam Ediyor

Bakan Göktaş, ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal yardımların hız kesmeden devam ettiğini belirterek, “Kimseyi geride bırakmayan bir sosyal hizmet anlayışıyla, büyüyen ve gelişen Türkiye’nin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam ediyoruz.

Bu nedenle Kurban Bayramı dolayısıyla Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini öne çekerek bugün itibarıyla hesaplara yatırıyoruz,” dedi.

4 Milyar TL Destek

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında her ay düzenli olarak hanelere destek sağlandığını vurgulayan Göktaş, bu ayki ödemelerle birlikte hanelere toplamda 4 milyar TL ödeme yapılacağını ifade etti.

Motorin fiyatlarında büyük artış! Motorin fiyatlarında büyük artış!

Bakan Göktaş, bugüne kadar program kapsamında hanelere toplam 84,3 milyar TL destek sağlandığını belirtti.

Sosyal Yardımların Etkinliği Artırılıyor

Bakan Göktaş, bakanlık olarak gelişen ve değişen hayat koşullarını göz önünde bulundurarak sosyal yardım programlarının etkinliğini artırdıklarını söyledi. "Sosyal yardımlarımızı bütüncül bir şekilde uyguluyoruz. Vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmadan, eşit ve adil hizmet prensibiyle toplumun tüm kesimlerine arz odaklı ve erişilebilir hizmet ağımız ile ulaşıyoruz," diye ekledi

Kaynak: Karar