Kanal D ekranlarında 18 yıldır yayınlanan Arka Sokaklar dizisi, 663. bölümünü çekerken, 6 Şubat 2023'te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yılını anmak amacıyla Hatay'a özel bir çekim gerçekleştirdi. Bu özel bölümde dizi oyuncuları, enkazlara dönüşen Hatay'ı ziyaret ederek depremzedelerle bir araya geldi.

Tolga Savacı'nın eski eşi Aylin Livaneli: Geriye söylenmemiş sözler, pişmanlıklar kaldı. Elveda... Tolga Savacı'nın eski eşi Aylin Livaneli: Geriye söylenmemiş sözler, pişmanlıklar kaldı. Elveda...

Dizi oyuncuları Zafer Ergin, Ozan Çobanoğlu, Özlem Çınar ve Sinem Reyhan Kıroğlu, Antakya ve Defne bölgesini ziyaret ederek duygusal anlar yaşadılar. Çekimler sırasında set arasında açıklamalarda bulunan Zafer Ergin, bölgede yaşanan zorlu günleri hatırlayarak, duygusal bir paylaşımda bulundu. Depremin etkisiyle sarsılan bölgede, çekimlerin devam ettiği süre boyunca ekip, depremzedelerle dayanışma içinde oldu.

Oyunculardan Ozan Çobanoğlu, Hatay'a 10 yıl önce gezmeye geldiğini ve o günden bu yana bölgedeki değişimleri izlediğini belirterek, "Gördüğümde çok üzüldüm. Geriye hiçbir şey kalmamış gibi. Biz unutmadık. Unutturmak da istemiyoruz. Üzerinden 1 yıl geçti ama Arka Sokaklar ekibi olarak buradayız. Herkesin görmesi gereken ve mutlaka elinden ne geliyorsa yapması gereken bir yer. Burayı unutturmamamız gerekiyor. Başka illerde de çekim yaptık ama bu sefer çok dramatik bir yerdeyiz. Bir sanatçı olarak onun duyarlılığıyla buradayım. Bu insanlara faydalı olalım. Geldiğimden beri hiç keyfim yok. Gülmek dahi istemiyorum." ifadelerini kullandı.

Sinem Reyhan Kıroğlu ise Hatay'a ilk defa geldiğini belirterek, "Geldiğimizden beri çok üzgünüz. Depremin üzerinden 1 yıl geçti ama sanki dün deprem olmuş gibi hala her yer yıkık. Hala herkes acılı. Biz de dizi çekiyoruz ama mutsuzluğumuzla çekiyoruz. İnsan olarak 6 Şubat’tan sonra kimse eskisi gibi olamadı. Burayı canlı görmek bambaşka. Buraya gelip bu manzarayı gören birinin çok sağlıklı ve eskisi gibi evine döneceğini düşünmüyorum. Hiçbir dizide bu kadar gerçek bir ortamda bulunmadım. Yürürken nefes alamıyorsunuz. Dizi çekiyormuş gibi bir ruh halinde değiliz." dedi.

Özlem Çınar ise “Karışık duygular içerisindeyim. Depremin üzerinden zaman çok çabuk geçmiş. Daha önce hiç gelmemiştim. Şaşkınlıkla etrafa bakıyoruz. Gerçek bir deprem bölgesinde çekimde olduğuma inanamıyorum. Çok üzücü.” şeklinde konuştu.

Arka Sokaklar dizisinin 663. bölümü, deprem bölgesinde çekilen tanıtım filmiyle izleyicilere duygu dolu anlar yaşatacak. Rıza Baba ve ekibi, deprem bölgesinden kaçırılan küçük Zeynep için Hatay’a gidiyor. Depremin yıkıcı etkilerini gören ekip, bölgedeki insanlara yardım etmek için seferber oluyor. Bu özel bölüm, 9 Şubat Cuma akşamı Kanal D ekranlarında izleyicilerle buluşacak.

(karar)

Kaynak: karar