Ayhan Bora Kaplan davasının gizli tanığı Serdar Sertçelik, firar ettiği sürecin ardından Macaristan'da yakalandı ve geçici olarak tutuklandı. Sertçelik'in, 6 Temmuz'a kadar tutuklu kalması bekleniyor.

Aydın'ın eski milletvekili Mustafa Bozkurt yaşamını yitirdi Aydın'ın eski milletvekili Mustafa Bozkurt yaşamını yitirdi

Örgüt yöneticisi olmakla suçlanan ve yurt dışına kaçan Serdar Sertçelik, Ayhan Bora Kaplan operasyonu sırasında Kıbrıs'tayken polislerle yaptığı anlaşma sonucunda 6 Ekim 2023'te Ankara'ya dönerek teslim oldu ve gizli tanık oldu.

Ancak Sertçelik, ev hapsindeyken ayağına elektronik kelepçe takılmasına rağmen 8 kez konutunu terk ederek adli kontrol kararını ihlal etti. Bu ihlaller sonrasında herhangi bir tutuklama kararı alınmadı. 21 Kasım 2023'te bir çorbacıda çıkan kavgada ayağından vurulan Sertçelik, hastaneye kaldırıldıktan sonra tekrar evine gönderildi.

Elektronik kelepçesi olmasına rağmen yurt dışına kaçan Sertçelik, şahsını yurt dışına çıkarmak isteyenlerin Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler olduğunu iddia etti.

Bu olay, gizli tanığın davayla ilgili karmaşık ve tartışmalı hikayesinin bir parçası olarak kayda geçti ve olayla ilgili daha fazla detay araştırılmaya devam ediyor.

Kaynak: Gazete Duvar