MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, AKP ile CHP arasında ittifak kurulmasının MHP’nin samimi dileği olduğunu belirtmesinin ardından, AKP’den konuya ilişkin ilk değerlendirme geldi. AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhur İttifakı'nın kararlılıkla yoluna devam edeceğini vurguladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, SHP'yi yeniden kurdurduğu iddialarını yanıtladı Kemal Kılıçdaroğlu, SHP'yi yeniden kurdurduğu iddialarını yanıtladı

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizi karşı karşıya olduğu tehlikelerden korumak ve geleceğe güçlü bir şekilde taşımak için kurulan Cumhur İttifakı kararlılıkla yoluna devam etmektedir. Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşmak için Cumhur İttifakı olarak, ülkemizi geleceğe taşımak ve milletimize hizmet etmek noktasında güçlü siyasetlere imza atmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vurguladığı gibi bu konudaki irademiz tamdır.”

Bahçeli'nin açıklamasında, "Cumhur İttifakı’ndan tavizimiz, geri dönüşümüz, yarı yolda bırakmamız, ilkelerinden ve hedeflerinden cayma göstermemiz mümkün değildir" ifadelerini kullanarak ittifaka bağlılığını yinelemesi dikkat çekmişti.

Kaynak: BirGün