Kobani Davası'nda Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk'ün 10 yıl hapis cezasına çarptırılmasının ardından dikkatler MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye çevrildi. Hatırlanacağı üzere 2017 yılında, "örgüt üyeliği" suçlamasıyla tutuklanan Ahmet Türk için rahatsızlığı nedeniyle tutuksuz yargılanması gerektiğini savunan Bahçeli'nin, son verilen kararla ilgili ne diyeceği merak konusu oldu.

Ahmet Türk'ün aldığı cezanın ardından henüz Bahçeli'den bir açıklama gelmedi. MHP liderinin, özellikle Ahmet Türk'e verilen cezayla ilgili nasıl bir yorum yapacağı ve geçmişteki tutumunu nasıl değerlendireceği merak ediliyor.

Yerli ve Milli Parti Lideri Teoman Mutlu Gençlere Söz Verdi: İşe Alımlarda Adalet Öncelikli Olacak Yerli ve Milli Parti Lideri Teoman Mutlu Gençlere Söz Verdi: İşe Alımlarda Adalet Öncelikli Olacak

Kobani Davası'nda açıklanan kararlarla ilgili Bahçeli'nin yapacağı açıklamanın, siyasi arenada önemli yankılar uyandırması bekleniyor. Bu açıklama, Bahçeli'nin tutumunu ve siyasi duruşunu kamuoyuyla paylaşması açısından da önem taşıyor.

Kaynak: son dakika