Eski CHP'li milletvekiline gözaltı kararı! Eski CHP'li milletvekiline gözaltı kararı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, Türkiye ekonomisinin yılın ilk çeyreğinde önemli büyüme rakamlarına ulaştığını belirtti. Kacır, "Yılın ilk çeyreğinde sanayi yüzde 4,9, bilgi ve iletişim faaliyetleri yüzde 5,5 büyüdü. Türkiye, güven veren yatırım ortamıyla emin adımlarla yoluna devam ediyor" ifadelerini kullandı.

TÜİK tarafından açıklanan yılın ilk çeyreğine ilişkin büyüme verilerine dikkat çeken Bakan Kacır, Türkiye ekonomisinin yüzde 5,7 oranında büyüdüğünü vurguladı. Kacır, "Böylelikle son 15 çeyrektir kesintisiz büyümemiz sürdü. Bu dönemde sanayinin büyümesi yüzde 4,9, bilgi ve iletişim faaliyetlerinde büyüme yüzde 5,5 olarak gerçekleşti. Türkiye, güven veren yatırım ortamı ile emin adımlarla yoluna devam ediyor." dedi.

Bakan Kacır, tüm verilerin Türkiye'nin plan ve programlarının işlediğini teyit ettiğini belirterek, verimliliği ve yüksek teknoloji üretimini artırarak ülkenin büyümesini devam ettireceklerini ve kalıcı refah artışını sağlayacaklarını vurguladı.

Kaynak: cnn türk