Fransa'da PKK'yı Finanse Ettikleri İddiasıyla 8 Kişi Gözaltına Alındı Fransa'da PKK'yı Finanse Ettikleri İddiasıyla 8 Kişi Gözaltına Alındı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi'nde düzenlenen bir etkinlikte açıklamalarda bulundu. Özel, AK Parti ve MHP'nin HÜDAPAR'ı yanlarına alarak kol kola girdiğini belirterek, geçmişte kadına yönelik şiddet ve domuz bağlarını hatırlattı. "Bekar kadınlar sahiplendirilmeli" diyenlerle 3-5 oy için bir araya geldiklerini ifade etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir programı kapsamında Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi'nde Romanlarla buluştu. Toplantıya CHP genel başkan yardımcıları Murat Bakan ve Deniz Yücel, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Emin Karameşe, CHP İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı Cemil Tugay, CHP Konak Belediye başkan adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, CHP İzmir milletvekilleri ve Roman Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri katıldı.

Romanların yaşadığı sorunlara dikkat çeken Özel, Romanların gelir adaletsizliği ve sosyo-ekonomik statülerinin iyileştirilmesi gerektiğini vurguladı. Roman çocuklarının yeteneklerine dikkat çeken Özel, onlara daha fazla fırsat eşitliği sağlanması gerektiğini belirtti.

CHP'nin belediye başkan adaylarının genç ve dinamik olduğunu söyleyen Özel, kadınların seçim sürecinde daha fazla temsil edilmesi gerektiğine dikkat çekti. Kadınların ayrımcılığa uğradığını ve bu durumun sonlandırılması gerektiğini ifade etti.

"Bu ülkede korku ve umut siyaseti yarışıyor" diyen Özel, AK Parti ve MHP'nin HÜDAPAR'ı yanlarına alarak kadın haklarına yönelik geri adımlar attığını belirtti. Özel, "Bekar kadınlar sahiplendirilmeli" diyenlerle 3-5 oy için bir araya gelerek siyaset yaptıklarını ifade etti.

Gençlerin umutlarını kaybetmemesi gerektiğini vurgulayan Özel, Türkiye'de gençlerin geleceklerine ilişkin umutlarının olması gerektiğini belirtti.

Özel'in açıklamaları, CHP'nin İzmir'deki seçim stratejisi ve siyasi duruşu hakkında önemli bir bakış sunarken, kadın hakları ve Romanların yaşadığı sorunlar gibi toplumsal konulara da değindiği görüldü

Kaynak: cumhuriyet