Ankara'nın Beypazarı ilçesinde etkili olan kuvvetli rüzgar, bazı ev, garaj ve ahırların çatılarını uçurdu. Özellikle Kırbaşı Mahallesi'nde hayatı olumsuz etkileyen fırtına nedeniyle vatandaşlar yürümekte zorlandı.

Toz Bulutu ve Zarar Gören Çatılar

Mahalle muhtarı Osman Yurdakul, fırtınanın çok şiddetli olduğunu belirterek, "Önce mahalle toz bulutu ile kaplandı. Ardından da çok sayıda ev, garaj ve hayvan damının çatısı uçtu" dedi.

Belediyeden Uyarı

Ali Yerlikaya: 'Kıskaç-22' Operasyonunda 74 Şüpheli Yakalandı Ali Yerlikaya: 'Kıskaç-22' Operasyonunda 74 Şüpheli Yakalandı

Beypazarı Belediyesi, ilçe genelinde kuvvetli rüzgar ve sağanağın neden olabileceği olumsuzluklara karşı yaptığı anonslarla yurttaşları uyardı. Belediye yetkilileri, vatandaşların tedbirli olmalarını ve gerekmedikçe dışarı çıkmamalarını tavsiye etti.

Mahalle sakinleri, kuvvetli rüzgarın etkisiyle oluşan toz bulutları arasında yürümekte zorlandı ve hasar gören yapılar nedeniyle endişelerini dile getirdi. Belediye ekiplerinin olay yerine hızlıca müdahale ederek, hasar tespit ve onarım çalışmalarına başladığı bildirildi.

Kaynak: BirGün