Ayhan Bora Kaplan davasında ara karar çıktı: İki sanığa tahliye Ayhan Bora Kaplan davasında ara karar çıktı: İki sanığa tahliye

CHP kaynakları, Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin Özel-Erdoğan zirvesine yönelik olmadığını belirtiyor ve bunun genel siyasi pozisyonu tarif ettiğini vurguluyor.

Parti kaynakları, Türkiye'deki ataması yapılmayan öğretmenler ve düşük emekli maaşları gibi önemli konuların gündemde olması gerektiğini vurguluyor.

CHP yönetimi, Türkiye'deki ekonomik krizin etkilerinin herkesi etkilediğini belirterek, yerel yönetim olarak sorunların çözümü için adım atacaklarını ifade ediyor. Bu çerçevede, Cumhurbaşkanı ile görüşmelerin devam edeceği vurgulanıyor.

CHP yetkilileri, kamuoyunun Özel-Erdoğan görüşmesinden memnun olduğunu savunuyor ancak "Dikkat edin" uyarısının da dikkate alınacağını belirtiyor.

Parti, diyalog kanalını açık tutacaklarını ve her iki tarafın da yeni gündemlerinin olabileceğini ifade ediyor. Bu çerçevede, dezavantajlı kesimlerin sorunlarının gündemde tutulacağı vurgulanıyor.

Kaynak: BirGün