Bakan Tekin: 2024-2025 Eğitim Öğretim yılında Maarif Modeli uygulanacak Bakan Tekin: 2024-2025 Eğitim Öğretim yılında Maarif Modeli uygulanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Washington'da düzenlenen NATO Zirvesi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle bölgesel güvenlik ve İsrail'in politikalarına ilişkin endişelerini dile getirdi. Erdoğan'ın vurguladığı başlıca noktalar şunlardı: "Müttefiklerimizden temel beklentimiz benzer bir terörle mücadele yaklaşımı benimsemeleridir. NATO ile Rusya arasında doğrudan bir çatışma ihtimali kuşkusuz endişe vericidir."

İsrail'in bölgedeki politikalarına da temas eden Erdoğan, "İsrail durmazsa, bölgemiz savaş riskiyle karşı karşıya kalacak" şeklinde açıklama yaptı. Ayrıca, "İsrail'in tehditleri ve çatışmayı yayma girişimleri sona ermeli. Aksi takdirde bölgemiz daha derin çatışmalar ve hatta savaş riskiyle karşı karşıya kalacak" dedi.

Erdoğan ayrıca, "Suriye topraklarının terörden tamamen arındırılmış ve Suriyeliler tarafından yönetilen müreffeh bir devlet olması temel arzumuzdur. Bölgemizde bir terör devleti kurabileceklerini düşünenler için bu büyük bir hayaldir ve asla gerçekleşmeyecektir" şeklinde de konuştu.

Kaynak: HABERLER.COM