Hatay'da Şiddetli Sağanak: Cadde ve Sokaklar Sular Altında Kaldı, 70 Kişi Kurtarıldı Hatay'da Şiddetli Sağanak: Cadde ve Sokaklar Sular Altında Kaldı, 70 Kişi Kurtarıldı

Dava sürecinde yeni bir gelişme yaşandı. Davanın bir diğer sanığı olan ve tutuksuz yargılanan Hüseyin Eligül, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak Erzan ve bankayı zarara uğrattıkları gerekçesiyle tazminat davası açtı.

Eligül, davasında Erzan’ın suç teşkil eden işlemleri nedeniyle zarara uğradığını iddia ederken, bankanın da bu süreçte hareketsiz kalarak sorumluluktan kaçındığını ileri sürdü.

Eligül, "Bu nedenle, zararımızın karşılanması için şimdilik 3 bin dolarlık tazminatın Seçil Erzan ile bankadan tahsilini talep ediyoruz" şeklinde ifade etti.

Geçtiğimiz Mart ayında yapılan davanın duruşmasında savunma yapan Eligül, Erzan’ı suçlayarak, "Ben yıllarca paramın özel bankacılıkta çalışmasını bekledim, mağdurum. Seçil Erzan bir verdi, beş aldı. Ben Seçil’in ona verdiğim paraları biriktirdiğini sanıyordum. Biz Seçil ile abi kardeş gibiyiz. Bana babasının emaneti o. Şimdi bizi zor duruma düşürdü. Yaptığı yanlışlar çok. Milyon dolarları almış, bu duruma sokmuş bizi" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA