Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem bölgesi Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde yaptığı konuşmada, "Erdoğan aday olamaz dediler. Ne oldu, Yüksek Seçim Kurulu suratlarına vurdu mu? Şimdi de Anayasa Mahkemesine gidiyoruz diyorlar, yolunuz açık olsun." ifadelerini kullandı. 

Erdoğan, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde düzenlenen "Gaziantep-Kilis Afet Konutları Temel Atma Töreni"nde konuştu. 

Erdoğan, deprem bölgesinde yapılacak 319 bini bir yıl içinde olmak üzere toplam 650 bin yeni konutun depremzedelere teslim edileceğini söyledi.

Gazianteplilere seslenen Erdoğan, "Sizin teveccühünüzün gönlümüzde ayrı bir yeri var. Şimdi bir kez daha Cumhur İttifakı olarak desteklerinize talibiz. ... Önümüzde 14 Mayıs seçimleri var. Kazasız belasız bir şekilde bu seçimi de atlattıktan sonra tüm vaktimizi ve enerjimizi Türkiye yüzyılının inşasına vereceğiz. Bu yolda Cumhur İttifakı ile birlikte yürümeye var mıyız?" şeklinde konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sözlerine de atıfta bulunan Erdoğan, Millet İttifakı'na yönelik, "Böyle yedili koalisyonlarla, masa üstü, masa altı koalisyonlarla bu ülke geçmişte nasıl bir yere gidemediyse bilin ki şimdi de bir yere gidemez." dedi. 

YSK geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı seçimi kesin aday listesi yayımlanlamıştı. Erdoğan 28 Mart tarihli kararla resmen Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı oldu. 

Nurdağı'nda, adaylığına ilişkin tartışmalara da değinen Erdoğan "Erdoğan aday olamaz dediler. Ne oldu, Yüksek Seçim Kurulu suratlarına vurdu mu? Şimdi de Anayasa Mahkemesine gidiyoruz diyorlar, yolunuz açık olsun. Anayasa Mahkemesi'nin bundan önce bu konularda ne karar verdiğinden de bunların haberi yok. Bunlar ne Anayasa bilir, ne kanun. Zaten demokrasiyle uzaktan yakından alakaları yok." ifadelerini kullandı. 

'Yağ ve ekmek kuyruklarını biliyoruz'

Erdoğan konuşmasında, "Muhalefetin tek vaadi ülkeyi eski günlerine geri döndürmektir. Aslında vadettikleri koalisyonların, kaos ve kargaşa dönemlerinin, yokluk ve yoksulluk dönemlerinin Türkiye'si." ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı sözlerini, "Bu ülkenin o dönemde neler kaybettiğini, Bu CHP iktidarlarının bu ülkede gaz yağı kuyruklarını nasıl gerçekleştirdiğini burada benim emsallerim gayet iyi bilir. Yağ kuyruklarını biliyoruz, değil mi? Ekmek kuyruklarını biliyoruz, değil mi? Bunlar hep CHP'nin dönemidir. Hiçkimsenin gücü Türkiye'yi çeyrek asır, yarım asır öncesine götürmeye yetmeyecektir." şeklinde sürdürdü.

Editör: Haber Merkezi