Türk tasarımcı ve organizatör Erkan Özerman, 86 yaşında kanserle mücadelesini kaybetti. Haber, Film-San Vakfı tarafından duyuruldu.

Vakfın açıklamasında, "Film-San Vakfı'nın kurucularından organizatör Erkan Özerman’a Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun" ifadelerine yer verildi.

Erkan Özerman, 2022 yılında pankreas kanserinin tekrar nüks etmesi ve karaciğerine yayılmasıyla mücadele etmeye başlamıştı. Hastalığını şans eseri öğrendiğini belirten Özerman, bir programda "Hayatımın sonunu yaşıyorum" şeklinde konuşmuştu.

1938 yılında İstanbul'da doğan Erkan Özerman, Galatasaray Lisesi mezunu olarak eğitimini tamamladıktan sonra Université Paris VIII Sosyoloji Fakültesi ve Paris Siyasal Okulu'nda eğitim aldı. Ünlü isim, çeşitli gazetelerde sinema ve tiyatro eleştirmenliği, magazin yazarlığı yapmıştır.

Dünyada çok izlenen Türk dizileri belli oldu: Muhteşem Yüzyıl 'ı 500 milyon kişi izledi Dünyada çok izlenen Türk dizileri belli oldu: Muhteşem Yüzyıl 'ı 500 milyon kişi izledi

Eğlence sektöründe önemli gece kulübü ve diskoteklerin kurucusu olan Özerman, Ankara Radyosu'nda eğlence programları direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Ayrıca, 1976 yılında 1. Uluslararası İstanbul Pop Müzik Festivali Başkanı, 1979 Fransız - Türk Dostluk Derneği Başkanı, 1989 Best Model of Turkey ile Best Model of the World Kurucu Başkanı ve 2001 Sportif Salon Dansları Derneği Kurucu Başkanı'dır.

Kaynak: karar