Milli Savunma Bakanlığı: Suriye ve Irak'ın kuzeyinde 17 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı: Suriye ve Irak'ın kuzeyinde 17 terörist etkisiz hale getirildi

Erzurum'da akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış, şiddetini artırarak kenti olumsuz etkiledi. Yağışlar sonucunda birçok yolda ve caddede su birikintileri oluştu, bazı iş yerleri ve evlerin bodrum katlarını su bastı. Trafikte aksamalara yol açan su birikintileri nedeniyle araçlar güçlükle ilerlerken, bazı araçlar arızalanarak yolda kaldı. Palandöken ilçesinde çökme tehlikesi nedeniyle İbrahim Polat Caddesi trafiğe kapatıldı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yağışların etkili olduğu bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Gümüşhane'de de sağanak yağışlar, kentin birçok noktasında sel, su baskınları ve taşkınlara yol açtı. Cadde ve yollar göle dönerken, Erzincan-Gümüşhane karayolunda sel suları nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Yüksek rakımlı köylerde taşkın ve heyelanlar meydana gelirken, merkeze bağlı Pirahmet ve Tekke köylerinde taşkınlar yaşandı. Erzincan-Gümüşhane karayolunun Pirahmet geçişinde sel suları nedeniyle trafik durdu. Belediye ve karayolları ekipleri, iş makineleriyle temizlik çalışmalarına devam ediyor.

Kaynak: HABER GLOBAL