Boğaz Köprüsü'nü kapatan şahsın ifadesi alındı: Pişman değilim Boğaz Köprüsü'nü kapatan şahsın ifadesi alındı: Pişman değilim

İzmir'in Seferihisar ilçesinde, FETÖ/PDY'nin darbe girişimi sırasında İstanbul'da bir vatandaşı tabanca ile vurarak şehit eden ve bazı vatandaşları yaralayan Savaş Çiftçi, kaçma hazırlığındayken yakalandı. 200 yıl hapis cezası ile yargılandığı öğrenilen Çiftçi, cezaevine gönderildi.

Seferihisar’da Operasyon

Seferihisar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 15 Temmuz 2016'da FETÖ/PDY'nin darbe girişimi sırasında İstanbul'da bir vatandaşı tabanca ile vurarak şehit eden ve bazı vatandaşları da yaralayan Savaş Çiftçi'nin ilçede olduğu bilgisini aldı. Bu bilgi doğrultusunda titiz bir çalışma yürüten polis, Çiftçi'nin bir adreste saklandığını belirledi. Teknik ve fiziki takibi tamamlayan polis, savcılık talimatı ile düzenlenen operasyonda Çiftçi'yi gözaltına aldı.

200 Yıl Hapis Cezası

İstanbul 26'ncı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 200 yıl hapis cezasıyla yargılanan Savaş Çiftçi, polis ekipleri tarafından emniyete götürüldü. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli, cezaevine gönderildi.

Çiftçi'nin, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul'da gerçekleştirdiği eylemler nedeniyle ağır cezalarla yargılandığı ve kaçma girişiminde bulunduğu sırada yakalandığı belirtildi. Yakalanan zanlı, güvenlik güçlerinin dikkatli ve kararlı çalışması sonucu adalete teslim edildi

Kaynak: Milliyet