Galatasaray Spor Kulübü'nün olağan seçimli genel kurulu bugün gerçekleştiriliyor. Sarı-kırmızılı kulübün 104. dönem yönetiminin belirleneceği bu önemli gün, Galatasaray Lisesi'nde saat 10.00'da başlayacak. Genel kurulda yeterli çoğunluk aranmayacak ve kongre divan heyetinin oluşturulmasıyla açılış yapıldıktan sonra seçimlere geçilecek.

10 BİN ÜYE OY KULLANACAK Seçimde oy kullanma hakkına sahip yaklaşık 10 bin üye, Galatasaray Lisesi’nde kurulacak 20 sandıkta oylarını kullanacak. Oy kullanma işlemi saat 15.00’te sona erecek.

BAŞKANLIK YARIŞI: DURSUN ÖZBEK VE SÜHEYL BATUM Mevcut başkan Dursun Özbek ve anayasa profesörü Süheyl Batum başkanlık için yarışacak. Seçimlerde Dursun Özbek için kırmızı, Süheyl Batum için ise sarı renkte oy pusulaları kullanılacak.

BAŞKAN ADAYLARININ LİSTELERİ Dursun Özbek’in yönetim kurulu asıl ve yedek listeleri şu isimlerden oluşuyor:

DURSUN ÖZBEK:

Acun Ilıcalı: Batshuayi'nin sözleşmesi sona erdi,Mourinho da rapor verdi Acun Ilıcalı: Batshuayi'nin sözleşmesi sona erdi,Mourinho da rapor verdi
  • Asıl: Metin Öztürk, Niyazi Yelkencioğlu, Bora İsmail Bahçetepe, Sedat Artukoğlu, Eray Yazgan, Can Natan, Mehmet Saruhan Cibara, Ali Yüce, İbrahim Hatipoğlu, Fatih Demircan
  • Yedek: Ozan Bingöl Yurtsever, Timur Kuban, Emir Aral, Tanur Lara Yılmaz, Ece Bora.

SÜHEYL BATUM:

  • Asıl: Aytuğ Sakallıoğlu, Ayşen Sarıkan Tanırcan, Aslı Makaracı Başak, Mete İkiz, Suat Sarı, Çetin Soysal, Mustafa Barış Yaşaroğlu, Rezan Epözdemir, Cüneyt Öztürk, Murat Karaman
  • Yedek: Metin Karakaya, Cem Topuz, Hikmet Siber Akyelken, Mehmet Şişmanoğlu, Hikmet Ozan Öğüt.

ÖZBEK'İN LİSTESİNDE ERDEN TİMUR YOK Dursun Özbek’in listesinde son iki yılın önemli isimlerinden Erden Timur’un yer almaması dikkat çekici bir ayrıntı olarak öne çıkıyor. Süheyl Batum’un seçim kampanyalarından biri, Özbek’in 2024 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığına aday olan Murat Kurum ile basına sızan fotoğrafı oldu. Batum, bu durumu "Galatasaray dokunulabilir olmuştur" şeklinde eleştirdi.

EKONOMİK VAATLER Özbek’in vaatleri arasında, Galatasaray’ın Bankalar Birliği anlaşmasından çıkma sözü öne çıkıyor. Başkan, Florya arazisinden elde edilecek gelirle bankalara olan borçların ödeneceğini ve kulübün elini kısıtlayan bu anlaşmadan kurtulacağını vaat ediyor.

Kaynak: KARAR