Galatasaray camiasının sevilen isimlerinden ve "Küçük Metin" lakabıyla anılan eski futbolcu ve Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Metin Çekiçler'in 63 yaşında vefat haberini üzüntüyle karşıladık. Haber, Galatasaray Şef Scout'u Emre Utkucan tarafından kamuoyuna duyuruldu ve ardından Galatasaray Kulübü resmi bir açıklama yaparak başsağlığı mesajını iletti.

Utkucan, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, "Galatasaray camiasının sevilen ismi, Divan Kurulu Üyesi ve Galatasaray profesyonel futbol takımının kıdemli scoutu olan Küçük Metin'i, Metin hocamızı, Metin Çekiçler'i kaybettik. Tüm camiamızın, sevenlerinin ve ailesinin başı sağ olsun. Kaybımız çok büyük" ifadelerini kullandı.

Galatasaray Kulübü ise resmi internet sitesinden başsağlığı mesajını paylaştı:

Fenerbahçe'den Greenwood için 30 milyon euroluk görüşme! Fenerbahçe'den Greenwood için 30 milyon euroluk görüşme!

"Kulübümüzün eski futbolcularından, 9039 sicil numaralı Divan üyesi, Galatasaray Futbol A Takımımızda Scout Uzmanı olarak görev yapan Metin Çekiçler'in vefat ettiği haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhumun cenazesi, 22 Mayıs 2024 Çarşamba günü Kuzguncuk Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, Türk futboluna ve camiamıza başsağlığı dileriz."

Futbol kariyerine Galatasaray altyapısında başlayan Metin Çekiçler, daha sonra Mersin İdmanyurdu ve Kahramanmaraş gibi takımlarda forma giymiştir. Merkez orta saha pozisyonunda görev alan Çekiçler, 1986 yılında futbolculuk kariyerini noktaladı ancak onun hatıraları ve katkıları futbol camiasında ve özellikle Galatasaray'da her zaman yaşayacak.

Kaynak: KARAR