Gaziantep'te jandarma ekipleri tarafından kaçakçılıkla mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlarda son bir hafta içerisinde önemli miktarda kaçak eşya ele geçirildi. Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı ve Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Şehitkamil ve Araban ilçelerinde düzenlenen operasyonlarda, 392 adet akıllı telefon, 52 adet akıllı kol saati ve 45 adet kulaklık gibi eşyalar bulundu.

Türkiye'nin NATO Daimi Temsilciliği, 15 Temmuz şehitleri için anma töreni düzenledi Türkiye'nin NATO Daimi Temsilciliği, 15 Temmuz şehitleri için anma töreni düzenledi

Operasyonlar neticesinde toplam piyasa değeri 8 milyon 266 bin TL olan kaçak eşyalar ele geçirildi. Bu eşyalar arasında gümrük kaçağı akıllı telefonlar, akıllı kol saatleri, kulaklıklar, elektronik sigaralar ve şarj aletleri bulunmaktaydı.

Operasyonlar sırasında, kaçakçılıkla ilişkili olduğu şüphelenilen 7 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı. Jandarma ekipleri, Gaziantep genelinde kaçakçılıkla mücadelede kararlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: HABERLER.COM