İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Anadolu yakasında yurttaşlarla bir araya gelmeden önce Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'u ziyaret etti. Görüşme, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleşti ve basına kapalı olarak yapıldı.

Görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu'na, "Dün bir televizyon programında rakibinize, bir TV programında karşı karşıya gelip gelmek istemediği soruldu. Karşılıklı projeleri konuşmak adına böyle bir programa nasıl bakarsınız? Bir davetiniz var mı Sayın Kurum’a” şeklinde bir soru yöneltildi.

İBB Başkanı İmamoğlu, bu soruya şu yanıtı verdi: "Sayın Kurum'a davet ya da davetiye deyince, bazen çok karmaşık cevaplar verebilir ama ben net söyleyeyim. Elbette bir arada olmaktan ve konuşmaktan, İstanbul'u paylaşmaktan, İstanbul'la ilgili karşılıklı yorum yapmaktan her zaman mutlu olmuşuzdur. Bunu değerli bulmuşuzdur. Elbette ki medeni bir ülkede, medeni bir şehirde, medeniyetin beşiği İstanbul'da, İstanbul için bir süreç ve yarış oluyorsa, böylesi bir ortama ben elbette ki ‘evet’ derim. Tereddütsüz olumlu karşılarım. Tabii ki ona göre ortam, ona göre koşullar teknik insanlar tarafından konuşulur. Benim için tartışılacak bir tarafı yok."

Meral Akşener, İsmail Saymaz'ı takipten çıkardı Meral Akşener, İsmail Saymaz'ı takipten çıkardı

Kaynak: Cumhuriyet