Kocaeli'nin İzmit ilçesinde yaşanan şaşırtıcı bir olay, muhtarlık seçimlerinde isim karışıklığıyla gündeme geldi. Aynı ismi taşıyan bir baba ve oğulunun aday olması, seçmenler arasında büyük bir karmaşaya sebep oldu. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde kırsal Arpalık İhsaniye Mahallesi'nde meydana gelen bu olay, muhtar adayı Hasan Erdöl'ün babasıyla aynı ismi paylaşmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti.

Seçim sonuçlarına itiraz eden bir seçmenin ortaya attığı isim benzerliği iddiası, seçim kurullarını harekete geçirdi. İl Seçim Kurulu'nun yaptığı inceleme sonucunda, aday pusulasında hangi Hasan Erdöl olduğuna dair açıklayıcı bir bilginin bulunmaması seçmenler arasında büyük bir belirsizlik yarattı. Bu durum, seçimin iptaline ve yeniden yapılmasına neden oldu.

Beşiktaş Gece Kulübü Yangınında 9 Sanığa İstenen Ceza Belli Oldu Beşiktaş Gece Kulübü Yangınında 9 Sanığa İstenen Ceza Belli Oldu

Muhtar adayı Hasan Erdöl'ün babası ise bu duruma tepki göstererek, "Sakın ola bundan sonra bir kimse kendi adını çocuğuna koymasın. Yarın bir şey olduğu zaman böyle bizim gibi olmasınlar. Artık şaşırıyoruz biz" dedi.

Kaynak: DHA