Putin'den Zehir Zemberek Sözler: Neyle Oynadıklarının Farkında Olmalılar Putin'den Zehir Zemberek Sözler: Neyle Oynadıklarının Farkında Olmalılar

İşgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyinde bulunan Nur Şems Mülteci Kampı sakinleri, 52 saat süren İsrail saldırılarının ardından askerlerin geri çekildiğini belirtti. Kampta, altyapıda ve yapılarında ciddi hasarlar oluştu ve 14 Filistinlinin hayatını kaybettiği bildirildi. Menşiye Mahallesi'nde ise binaların tamamı ya da bir kısmının yıkıldığı, duvarlarda kurşun izlerinin olduğu belirtildi. Kampta yaşayan Semira Usacı, İsrail ordusuna ait buldozerlerin mahalleye girdiğini ve her yönden evleri hedef aldığını ifade etti. Velid Şafii ise evlerin içerisindekilerle birlikte kullanılmaz hale getirildiğini ve "intikam eylemi" olduğunu söyledi.

Kamp sakinleri, İsrail askerlerinin bölgeyi "yaşanmaz bir yer haline getirmeyi" amaçladığını belirtti. İsrail ordusu, 18 Nisan'da başlatılan geniş çaplı operasyonunda 14 Filistinlinin hayatını kaybettiği ve dün akşam saatlerinde baskının sona erdiği ve askerlerin bölgeden çekildiği bildirildi. Ambulansların ancak askerlerin çekilmesinin ardından kampa girebildiği kaydedildi. Filistinli direniş gruplarının çağrısıyla, İsrail'in saldırılarına maruz kalan bölgede dayanışma amacıyla bugün Batı Şeria illerinde grev yapılacağı belirtildi.

Kaynak: haber global