İYİ Parti lideri Akşener'in olağanüstü kurultaya gidileceğini belirtmesinin ardından partide yaşanan istifalar gündeme gelmiştir. Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu ile Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak'ın istifaları, partideki kongre süreciyle ilgili spekülasyonlara yol açmıştır. İstifaların ardında kongre vurgusu öne çıkmış, özellikle İstanbul'daki seçim sonuçlarının etkisi vurgulanmıştır.

CHP'de İhraç Dalgası: Parti Aleyhine Çalışan Üyeler Tek Tek İhraç Edilecek CHP'de İhraç Dalgası: Parti Aleyhine Çalışan Üyeler Tek Tek İhraç Edilecek

Bu gelişmeler sonrasında Akşener'in liderlik koltuğunda ısrar edeceği ve kongrede aday olacak ilk ismin İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz olduğu belirtilmiştir.

Akşener'in liderlik koltuğunda kalacağı yönündeki iddialarla birlikte parti içindeki gerilim artmıştır. Seçim sonuçlarının Akşener, Burak Akburak ve Kürşad Zorlu'nun sorumlu tutulduğu belirtilmiştir.

Günay Kodaz'ın adaylık açıklamasıyla birlikte kongre sürecindeki rekabetin hız kazanması beklenmektedir.

Buğra Kavuncu ve Burak Akburak'ın istifalarıyla ilgili olarak yapılan açıklamalarda, olağanüstü kongrenin daha sağlıklı ve demokratik bir ortamda yapılabilmesi ve İstanbul'da alınan sonuçlarla ilişkili olarak istifalarının gerçekleştiği ifade edilmiştir. Bu gelişmelerin İYİ Parti içindeki siyasi dinamikleri nasıl etkileyeceği önümüzdeki günlerde daha netlik kazanacaktır.

Kaynak: SON DAKİKA