Katar Havayolları'na ait bir uçak, Türkiye hava sahasında seyir halindeyken türbülansa girdi ve yolcular arasında 6 kişi ile mürettebat arasında da 6 kişi olmak üzere toplam 12 kişi yaralandı.

Doha-Dublin seferini gerçekleştiren Boeing 787 Dreamliner tipi uçak, Türkiye hava sahasında seyir halindeyken beklenmedik bir şekilde türbülansa girdi. Türbülans esnasında uçak içerisinde bulunan 12 kişi yaralandı.

Olay sırasında uçağın güvenli bir şekilde iniş yaptığı ve yolcuların havalimanına ulaştığı belirtildi. İrlandalı yayın kuruluşu RTE, türbülansın 20 saniyeden kısa bir süre yaşandığını ve yiyecek servisi sırasında gerçekleştiğini aktardı.

Dublin Havalimanı yetkilileri, uçağın iniş sonrasında acil servisler tarafından karşılandığını ve 6 yolcu ile 6 mürettebatın Türkiye üzerinde yaşanan türbülans nedeniyle yaralandığını açıkladı.

Yunanistan'da orman yangını Yunanistan'da orman yangını

Kazada yaralananların durumları hakkında detaylı bilgi verilmedi ancak acil yardım ekiplerinin hızlı müdahalesinin önemli olduğu belirtildi. Olayla ilgili detaylı bir soruşturmanın başlatıldığı bildirildi

Kaynak: karar