Sarıyer'de bulunan Santa Maria İtalyan Kilisesi'nde geçtiğimiz günlerde gerçekleşen silahlı saldırıya ait şok edici görüntüler ortaya çıktı. Güvenlik kameralarına yansıyan yeni görüntülerde, saldırganların kilisenin ana kapısından içeri girişi ve saldırıdan saniyeler önce Tuncer Cihan'ın da kiliseye girdiği anlar net bir şekilde görülüyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Hava Koşulları Nedeniyle Uçuşların Yüzde 10'u İptal Edildi Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Hava Koşulları Nedeniyle Uçuşların Yüzde 10'u İptal Edildi

Görüntülerde, saldırganların maskeli bir şekilde kilisenin ana kapısından içeriye girdikleri, bir süre bekledikleri ve ardından içeri giren Tuncer Cihan'a kapıyı açtıkları ve kendilerinin de içeriye girdikleri görülüyor. Görüntülerin devamında, saldırganlardan birinin kullandığı silahın tutukluk yaptığı da net bir şekilde gözlemleniyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, dün gece gerçekleşen bu korkunç saldırıya ilişkin olarak Rus ve Tacik asıllı 2 DEAŞ'lı katil zanlının yakalandığını açıkladı. Ayrıca, olayla ilgili soruşturma kapsamında gözaltı sayısının 51'e yükseldiği belirtildi.

Kaynak: haberler.com