Müjde Uzman'ın Paylaşımları:

Müjde Uzman, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Madem hala uyumadım... Çok düşündüm şu görselle alakalı, ama paylaşacağım. (Dünden bunlar bu arada) Çünkü. Bu bir ajitasyon paylaşımı değil öncelikle. Bu bir, 'Lütttfen artık uyanın, empati yapın, sorumluluk alın, hareketlerinizin sonuçları herkesi etkiliyor, tembelliği, kolaycılığı, hak yemeyi bırakın, düşünün, öğrenin, elinizi taşın altına koyun, yapın ARTIK!' adlı serbest çağrışım paylaşımı. İş zor değil, yoğunluk zor değil, İNSANLAR ZOR."

Jeff Bezos Datça'daki bir restoranda 3,5 milyon TL hesap ödedi Jeff Bezos Datça'daki bir restoranda 3,5 milyon TL hesap ödedi

"Multitask Olmak Ruhumun En Büyük Düşmanı Oldu"

Uzman, multitask yapmanın kendisi için büyük bir zorluk haline geldiğini belirterek şunları söyledi:

"Multitask olmak kendimi tanımlamayı en sevdiğim şeydi, şimdi ise ruhumun en büyük düşmanı. Kendi yapacaklarımı geçtim, etrafımdakilerin de her şeyini dinler, bilir, unutmaz, bir de hatırlatırdım. Asla ama asla üşenmezdim. Tek günde 3 gün gibi yaşar, yorulmaz, tam tersi hayat enerjime eklerdim."

"İlk Defa Tükendim"

Hayatında ilk defa tükenmişlik yaşadığını ifade eden Uzman, kimsenin bunu anlamadığını belirtti:

"Hayatımda ilk defa TÜKENDİM. İşin kötüsü kimse inanmıyor. Herkesin bir teorisi var olmam gereken kişiyle ve sıkıntılarımla alakalı, en büyük sebep de mesleğim! Hayatım çok kolay, ışıltılı pırıltılı (ne demekse), para ve lüks içinde falan olmalıymış kesin. Huhu."

"Sağlık Sorunlarına İnanmıyorlar"

Sağlık sorunlarına kimsenin inanmadığını dile getiren Uzman, spor yapma isteğinin bile anlaşılmadığını söyledi:

"Sağlık sorunlarına da inanmıyorlar, ayrıca mesela spor yapmak istemem de saçmaymış, çünkü kilo almıyorsun ki ne gerek var??mış. Anlatmaya çalışıyorsun, ama diyorsun iskeleti, kasları kim taşıyacak? Yer çekimi sürekli aşağı çekerken, kendi kendinize mi ayakta durabildiğinizi sanıyorsunuz? Yazık değil mi bedenimize?"

"En Boş Cümleler: 'Halledersin, Yaparsın'"

Uzman, video paylaşımlarında, insanların zorlandıkları durumlarda klişe cesaretlendirme cümlelerinin etkisiz kaldığını belirtti:

"Dünyanın en boş, en işe yaramayan cümlesi 'halledersin yaparsın, aslan kaplansın' minvalindeki cümleler. Bir şey söylemeyin daha iyi. O an tek istediğimiz birinin sadece yanımızda durması. Çoğu zaman bunu bile istemiyorum. Bazen her şeyin çözümü olmaz."

Müjde Uzman'ın açıklamaları, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı ve birçok kişi ona destek mesajları gönderdi.

Kaynak: Cumhuriyet