Leyla Zana, uzun bir aradan sonra yerel seçim için sahaya inerek Hilvan'da CHP'yi eleştirdi. Zana, "Biz kimsenin uşağı değiliz. ‘Oyunu bana ver ama görünmez ol.’ diyor. Hayalet değiliz ki. Bizi aptal yerine koyuyorlar..." dedi.

Yaklaşık 8 yıl boyunca hiçbir etkinliğe katılmayan Leyla Zana, Nevruz konuşmasının ardından DEM Parti için sahaya indi ve seçim çalışmalarına başladı. Bugün Urfa Siverek'ten sonra Hilvan ve Bozova'da DEM Parti'nin etkinliklerine katılan Zana, Hilvan'daki konuşmasında CHP'nin DEM Parti'ye yönelik tavrını eleştirdi.

Özgür Özel koltuğunu söz verdiği Dora'ya bıraktı: İyice yerleşmezsen kaldırabilirler Özgür Özel koltuğunu söz verdiği Dora'ya bıraktı: İyice yerleşmezsen kaldırabilirler

"Geçmişte ve bugün CHP’nin yüz yıla yakındır bu halkın emeklerini, duygularını ve tüm değerlerini sadece kendisi için kullanmak istediğini gördük. CHP şimdi ‘İstanbul’da Kürtler bize neden oy vermiyor’ diyor. Yüz yıldır Kürt halkı bilinçlendi, örgütlendi, güç haline geldi ve bu iradeyi artık kendisi için kullanmak istiyor. Biz kimsenin uşağı değiliz. ‘Oyunu bana ver ama görünmez ol.’ Ama biz hayalet değiliz ki. Bizi aptal yerine koyuyorlar. Biz aptal bir halk değiliz, biz kadim bir halkız. Bu coğrafyanın en gelişmiş duygu ve düşüncelerine sahip olan kadim bir halkız. Bizi yok sayamazsın. Senin her şeye hakkın var ama bizim bir oy kullanmaya bile hakkımız yok. Bunu ne vicdan ne de ahlak kabul eder. O nedenle DEM bizim DEM’imiz diyoruz. Oyumuza sahip çıkalım. 31 Mart’ta onlar üzülse de, sevinse de Kürtler kazanacak. Oyunuz sadece belediyeler için değildir, kimliğiniz ve varlığınız içindir.

Kaynak: t24