MEB tarafından yapılan açıklamada, LGS kapsamındaki merkezi sınavın sorunsuz bir şekilde tamamlandığı belirtildi. Bu yıl 8'inci sınıfta okuyan 1 milyon 38 bin 192 öğrencinin başvurduğu sınav, iki oturum halinde gerçekleştirildi. Sınav, 973 yurt içi sınav merkezinde, 3 bin 891 okulda ve 62 bin 663 salonda yapıldı. Yurt dışında ise 11 sınav merkezinde, 11 okulda ve 35 salonda sınav düzenlendi.

Sorular ve Cevap Anahtarları Yayınlandı

Sınava ait sorular ve cevap anahtarları, MEB'in resmi internet sitesi "www.meb.gov.tr" üzerinden yayımlandı. Öğrenciler, sınav kitapçıklarını yarın sınava girdikleri okullardan alabilecekler.

Talim ve Terbiye Kurulu, "Türkiye Yüzyılı Eğitim Modeli" adlı yeni eğitim müfredatını onayladı Talim ve Terbiye Kurulu, "Türkiye Yüzyılı Eğitim Modeli" adlı yeni eğitim müfredatını onayladı

Sınav Sonuçları ve Yerleştirme Süreci

LGS merkezi sınav sonuçları, 28 Haziran'da açıklanacak. Aynı gün, yerleştirme sürecine ilişkin Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu da yayımlanacak. Öğrenciler ve veliler, bu tarihten itibaren tercih ve yerleştirme sürecine ilişkin bilgileri kılavuzdan öğrenebilecekler.

Sözel Bölüm Kitapçığı için tıklayınız

Sayısal Bölüm Kitapçığı için tıklayınız

Kaynak: AA