Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP'nin damga vurduğu 31 Mart seçimlerinin ardından bir açıklama yaparak, "Mahalli seçim sonuçları milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun" dedi. Şimşek, açıklamasını sosyal medya hesabından paylaştı.

Borsa İstanbul'da BIST 100 Endeksi Günlük Değer Kaybetti Borsa İstanbul'da BIST 100 Endeksi Günlük Değer Kaybetti

SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA YAPTI

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, seçim sonuçlarına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Eylül 2023'te açıkladığımız Orta Vadeli Programımızı (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. Ana hedefimiz olan enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız. OVP'de açıklanan takvime uygun olarak hayata geçireceğimiz yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacağız. Böylece sürdürülebilir büyüme amacımıza ulaşarak sağlayacağımız kalıcı refah artışı toplumun tüm kesimlerince paylaşılacaktır. Başarıya giden yol azim, kararlılık ve sabır ister. Azimliyiz, kararlıyız, başaracağız''.

Kaynak: Haberler.Com