Adı Sinan Ateş soruşturmasında geçen ve kısa süre önce MHP’nin TBMM Grup Danışmanlığı görevinden alınan Olcay Kılavuz, kendisi hakkında yurtdışına kaçtığına yönelik iddiaları soran gazeteci Fatma Karaağaç'ı tehdit etti.

Gazeteci Karaağaç, sosyal medya platformu X’te yaptığı paylaşımda, Kılavuz'un kendisine yönelik tehditlerini duyurdu.

Gazeteciyi Tehdit Etti

Gazeteci Fatma Karaağaç, Olcay Kılavuz ile telefonda yaptığı görüşmenin detaylarını sosyal medya üzerinden paylaştı. Karaağaç, Kılavuz’a "yurt dışına çıktığınız iddia ediliyor, doğru mu?" sorusunu yönelttiğini ancak Kılavuz’un, “Siz sabah akşam yalan haber yapan bir kanalsınız.

Sizden biraz önce (KRT'den) biri daha aradı, yüzüne kapattım. Yalanlarınızı sürdürmeye devam edin, böyle devam edin. Zamanı geldiğinde hesaplaşacağız” dediğini belirtti.

RTÜK Başkanı: Örf ve adetlerimize aykırı yayınlara karşı mücadelemiz devam edecek RTÜK Başkanı: Örf ve adetlerimize aykırı yayınlara karşı mücadelemiz devam edecek

Karaağaç, bu açıklamanın ardından Kılavuz’a iddiayı teyit etmek amacıyla aradığını tekrar ifade ettiğini ancak Kılavuz’un yine de tehditkar ifadelerini sürdürdüğünü söyledi.

Kaynak: BirGün