Microsoft, yapay zeka alanında çığır açacak bir hamleyle, DeepMind'ın kurucu ortağı olan Suriyeli göçmen Mustafa Süleyman'ı tüketici yapay zeka biriminin başına getirdi. Bu atama, Microsoft'un yapay zeka alanındaki iddialı hedeflerine doğru büyük bir adım olarak değerlendiriliyor.

Süleyman, Microsoft'a katılımını şu sözlerle duyurdu: "Bugün, Microsoft AI CEO'su olarak göreve başladığım için heyecan duyuyorum. Tüm tüketici yapay zeka ürünleri ve araştırmalarına liderlik edeceğim." Bu yeni görevi nedeniyle Inflection'daki CEO'luk görevinden ayrılan Süleyman, Microsoft'a değerli bir deneyim ve liderlik getiriyor.

Google, Android 15'in Beta sürümünü yayınladığını duyurdu Google, Android 15'in Beta sürümünü yayınladığını duyurdu

Microsoft'un bu hamlesi, yapay zeka alanındaki liderliğini pekiştirme ve üretken yapay zeka çözümlerini geliştirme stratejisine yönelik bir adım olarak öne çıkıyor. Geçtiğimiz yıl 13 milyar dolarlık bir yatırım ile OpenAI ile olan ortaklığını güçlendiren Microsoft, bu alandaki rekabeti artırarak dijital dönüşümde öncü konumunu pekiştiriyor.

Bu atama aynı zamanda göçmenlerin ve çeşitliliğin iş dünyasındaki önemine de dikkat çekiyor, çünkü Süleyman'ın başarısı ve liderliği, farklı kökenlerden gelen yeteneklerin ve perspektiflerin değerini vurguluyor.

Kaynak: UHA