Sarıyer'deki Prof. Dr. Ali Kemal Yiğitoğlu Ortaokulu'nda öğrencisinin sınıf öğretmeni Necla Ö.'ye yumruk atarak saldıran öğrenci velisi Ali Ç., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayın ardından ortaya çıkan ifadesinde, dijital arşiv personeli olduğunu belirterek öğretmen Necla Ö.'den daha önce "Kötü muamele" konusuyla şikayetçi olduğunu iddia etti.

Ali Ç., ifadesinde, 25 Nisan'da müffettişlerle görüşmekteyken eşinin arayarak okulun hizmetlisinin oğlu ile sıkıntı yaşadığını ve oğlunun atak geçirdiğini söylediğini aktardı. Ardından okula gittiğini ve oğlunu müdürün odasında panik halde ağlayarak bulduğunu belirtti. Oğlunu sakinleştirmeye çalışırken, öğretmen Necla Ö.'nün elinde çay bardağıyla gülerek yaklaştığını ve kendisini şikayet etmenin bedelini ödeyeceğini söylediğini dile getirdi.

Eve Gelen Eşi Dehşetle Karşılaştı: 2 Çocuk Annesi Kader Yıldırım Öldürüldü Eve Gelen Eşi Dehşetle Karşılaştı: 2 Çocuk Annesi Kader Yıldırım Öldürüldü

Ali Ç., o an istem dışı olarak öğretmen Necla Ö.'ye yumruk attığını ve sinir harbiyle hareket ettiğini söyledi. Ancak yaşananların ardından pişmanlık duyduğunu ve hem olayın tahrik edici etkilerinden hem de babalık içgüdüsüyle hareket ettiğini ifade etti.

Savcılık, olayın niteliği ve delil durumu göz önünde bulundurularak Ali Ç.'nin tutuklanmasını talep etti. İstanbul Nöbetçi Sulh Hakimliği tarafından tutuklama kararı verilerek Ali Ç. cezaevine gönderildi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, olayın ardından yaptığı sosyal medya paylaşımında, öğretmenlere yönelik şiddetin kabul edilemez olduğunu belirterek, şüphelinin tutuklandığını aktardı.

Bu olay, öğretmenlere yönelik şiddetin ciddiyetini bir kez daha gündeme getirerek, toplumda büyük bir tepkiye neden oldu. Öğrenci velileri ve okul personeli arasındaki iletişim ve sorun çözme mekanizmalarının önemi bir kez daha vurgulandı.

Editör: Ds Haber