Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir'de, müşteri olarak taksiye binen Delil Aysal (19) tarafından tabanca ile vurularak ağır yaralanan ve hastanede yaşamını yitiren taksi şoförü Oğuz Erge'nin ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Özgür Özel, ziyaretin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Ben gördüğüm andan itibaren etkisinde değilim. Bugün özellikle aileyi görmek, geride bıraktıkları için bir şey yapabilir miyiz diye ziyaret ettik. Bu geride kalanlarla ilgili elimizden geleni yaparız" dedi ve ekledi: "Ümit ediyorum bu kayıp, bundan sonraki taksicilerin evlatlarının yetim kalmaması noktasında bir kazanıma dönüşebilir."

Özel, ayrıca, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hatay'daki sözlerine sert tepki gösterdi. Erdoğan'ın Hatay'da yaptığı açıklamaları eleştiren Özel, "Hepimizin yüreği hala yanıyor. Bu meseleyi siyasete alet etmek istemem. Ancak Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Genel iktidarla yerel iktidar birlikte olmazsa hizmet gelmez' ifadeleri gerçekten vicdan sahibi, yürek sahibi, akıl sahibi kimsenin bırakın söylemeyi, duymaya bile tahammül edemeyeceği laflar. Hatay'a siyasi şantaj yapıyor olmasının ayıbını Hataylılara havale ediyorum. Depremzedeye tehdit olur mu, böyle vicdan olur mu!" şeklinde konuştu.

DEM Parti'nin İstanbul için aday başvurusu gecikti mi ? Açıklama geldi... DEM Parti'nin İstanbul için aday başvurusu gecikti mi ? Açıklama geldi...

Erdoğan'ın Hatay'daki açıklamaları yerel seçim öncesi seçmenlere 'gözdağı' olarak yorumlanmıştı.(Cumhuriyet)

Editör: DS Haber