Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Suudi Arabistan'da oynanması planlanan fakat ertelenen Süper Kupa Finali'nin iptal edildiğine dair yapılan haberler üzerine bir açıklama yayımladı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat: Teknik direktör arayışımız sürüyor Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat: Teknik direktör arayışımız sürüyor

İletişim Başkanlığı'na bağlı birimden yapılan açıklamada, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak olan Süper Kupa Finali’nin, her iki takımın da lig ve Avrupa maçlarından dolayı fikstür sıkışıklığı olmaması için nisan ayında yapılması planlandığını duyurdu.

Açıklamada, "29 Aralık 2023 tarihinde oynanması planlanan Süper Kupa Finali, maç günü Fenerbahçe, Galatasaray ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun ortak kararıyla ileri bir tarihe ertelenmiştir. Süper Kupa Finali’nin, her iki takımın da lig ve Avrupa maçlarından dolayı fikstür sıkışıklığı olmaması için Nisan ayında yapılması planlanmaktadır. Resmi açıklamalar dışındaki asılsız iddialara itibar etmeyiniz" ifadelerine yer verildi.

Bu açıklama ile Süper Kupa Finali'nin iptal edilmediği, sadece ileri bir tarihe ertelendiği ve yeni tarihin Nisan ayı olduğu belirtilmiştir. Taraftarların resmi açıklamalar dışındaki haberlere itibar etmemesi önemle vurgulanmıştır.

Kaynak: cumhuriyet