Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, 10 yıl sonra ortaya çıkan otopsi görüntüleri hakkında ilk kez konuştu. Fotoğrafların Cem Garipoğlu'na ait olduğu konusunda şüphelerinin olduğunu belirten Karabulut, "Geçmişte adli tıp kurumunda uğradığım haksızlıktan sonra, ben nasıl odur diyeyim yani. İnanmıyorum. Kumpasın içindeyim." dedi.

Van Gölü'nde İki Kişi Boğularak Hayatını Kaybetti Van Gölü'nde İki Kişi Boğularak Hayatını Kaybetti

Yaklaşık 15 yıl önce kamuoyunda infial yaratan ve toplumsal hafızada derin izler bırakan Münevver Karabulut cinayeti yeniden gündeme geldi. İntihar ettiği açıklanan katil Cem Garipoğlu'nun mezarının açılması beklenirken, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebiyle Garipoğlu'nun otopsi esnasında yapılan işlemlere ait görüntüler ortaya çıktı.

Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, 10 yıl sonra ortaya çıkan otopsi görüntülerine ilişkin ilk kez konuştu. "Neler Oluyor Hayatta" programına telefonla bağlanan Karabulut, otopsi fotoğraflarının Garipoğlu'na ait olduğu konusunda şüphelerinin olduğunu ifade etti.

Dava sürecinde adli tıp kurumunda yapılan şaibeli işlemlere dikkat çeken Karabulut, "Fotoğraflarla bu iş olur mu? Fotoğraflarla bu iş olmaz. Dublörünü yapar yollarlar. Geçmişte adli tıp kurumunda uğradığım haksızlıktan sonra, ben nasıl odur diyeyim yani. İnanmıyorum. Kumpasın içindeyim." şeklinde konuştu.

Fotoğraflarla şüphelerinin giderilmediğini belirten Süreyya Karabulut, Garipoğlu'nun mezarının açılması talebini yineleyerek, "İşi örtbas etmek isteyen güçlü bir aile var karşımda. Ben nasıl inanayım, nasıl güveneyim? Bir an önce mezarın açılmasını talep ediyorum. Ben fotoğraflardan tatmin olmadım. Mezarın açılmama kararındaki ısrar, beni daha da şüpheye düşürüyor. İlahi adalet diye bir şey var. Er ya da geç adalet yerini bulacak. Mezarın açılması için mücadele etmeye devam edeceğim." dedi.

Kaynak: Karar