MHP'den, Abdülkadir Selvi'nin "Osman Kavala" açıklamasına tepki! MHP'den, Abdülkadir Selvi'nin "Osman Kavala" açıklamasına tepki!

Yerel seçimlere sayılı günler kala partilerin seçim kampanyaları hız kesmeden devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, NTV yayınında gazeteci Ahmet Örsoğlu'nun sorularını yanıtladı. Altınok, başkentin en büyük sorunlarından biri olan trafik ve ulaşıma odaklandı.

Altınok, Ankara'da ciddi bir trafik ve ulaşım sorunu yaşandığını vurgulayarak, otobüslerin o kadar dolu olduğunu ve vatandaşlara sıkıntı yaşattığını vurguladı. Ankara halkının ulaşım sorununun çözülmesini istediğini ifade etti. Altınok, kentsel dönüşüm talebinin de önemli olduğunu belirterek, kaldırımların bozuk ve kötü durumda olduğuna dikkat çekti. Başkent Ankara'nın hak ettiği hizmeti alması gerektiğini söyledi.

EMEKLİLERE 5 BİN LİRA SÖZÜ

Emeklilere 5 bin lira ödeme yapılacağı seçim vaadine değinen Altınok, Ankara Büyükşehir Belediyesi bütçesinden sosyal yardımlara ayrılan payın yüzde 4 olduğunu, bu oranın yüzde 10-12'ye çıkarılacağını söyledi.

Kaynak: karar