Yeniden Refah Partisi, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Abdurrahman Akyüz'ün Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamaları nedeniyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini duyurdu. Akyüz'ün, parti disiplinini ihlal eden ve partinin çizgisine uyumlu olmayan ifadeleri parti içi disiplin kurallarının gerektirdiği adımları beraberinde getirdi.

Kahramanmaraş'ta Kahve Zincirine Taşlı Saldırı Kahramanmaraş'ta Kahve Zincirine Taşlı Saldırı

 Parti tarafından yapılan açıklamada, Akyüz'ün açıklamalarının parti disiplinini ihlal ettiği ve görev yetki sınırlarını aştığı vurgulandı. Açıklamada, Yeniden Refah Partisi'nin Milli Görüş çizgisinden sapmadığı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Mehmet Altınöz'ü desteklediği belirtildi. Aynı zamanda, İstanbul teşkilatlarının da Sayın Altınöz ile birlikte İstanbul'da Milli Görüş Belediyeciliği dönemini yeniden başlatmak için mücadele ettiği vurgulandı.

 Yeniden Refah Partisi'nin, parti içi disiplini korumak ve partinin ideolojik çizgisini korumak adına aldığı bu karar, partinin tutum ve politikalarını netleştirmek açısından önemlidir. Akyüz'ün açıklamalarıyla ilgili olarak Yüksek Disiplin Kurulu'nun vereceği karar, parti içi disiplin anlayışının sağlamlığını ve parti yönetiminin kararlılığını gösterecektir.

Kaynak: gerçek gündem