Yerel seçime sayılı günler kala siyasi heyecan devam ederken, Yeniden Refah Partisi'nde beklenmedik bir gelişme yaşandı.

Partinin Tokat Belediye Başkan adayı Hamdullah Suphi Efeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile adaylıktan çekildiğini ve partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Efeli'nin paylaşımında, "Bugün itibarıyla Yeniden Refah Partisi ile herhangi bir ilişkim kalmamıştır. Bu süreçte beni canıgönülden destekleyen ve yanımda olan tüm eş, dost, kardeşlerime yürekten şükranlarımı sunuyorum. Hepinizi seviyorum, sizin de beni sevdiğinizi biliyorum, her şey gönlümüzce olsun" ifadelerine yer verdiği bildirildi.

Bu ani kararın sebepleri ve Efeli'nin bundan sonraki siyasi kariyeri ile ilgili yapacağı açıklamalar ise merak konusu oldu. Ayrıca, Yeniden Refah Partisi'nin Tokat Belediye Başkan adayı için yeni bir isim belirleme süreci de hızla başlamış durumda.

AKP, MHP ve kayyumdan alınan bazı belediyelerin borç listesini Mahmut Tanal sıraladı AKP, MHP ve kayyumdan alınan bazı belediyelerin borç listesini Mahmut Tanal sıraladı

Hamdullah Suphi Efeli'nin adaylıktan çekilme kararı, seçim sürecinde yaşanan beklenmedik bir gelişme olarak dikkat çekiyor.

Bu durumun, Tokat'taki seçim dinamiklerini ve Yeniden Refah Partisi'nin stratejisini nasıl etkileyeceği ise ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

Kaynak: karar