EURO 2024'te 3 kritik maç futbolseverleri ekrana kilitleyecek! EURO 2024'te 3 kritik maç futbolseverleri ekrana kilitleyecek!

Klasmanın 157. basamağında yer alan Zeynep Sönmez, Roland Garros elemelerinde ilk turda 236 numaradaki Sırp raket Dejena Radanovic’i 6-3, 6-2, ikinci turda dünya eski 29 numarası Belaruslu Aliaksandra Sasnovich’i 6-7, 6-3, 6-4, üçüncü turda ise 126 numaralı Hırvat raket Jana Fett’i 7-6, 6-3 yenerek ana tabloya adını yazdırdı. Bu başarıyla Grand Slam düzeyinde ana tabloya ulaşan beşinci Türk tenisçi oldu.

Ana tablo ilk tur maçı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sönmez, elemelerde her maçta performansının arttığını ve takımıyla birlikte iyi bir taktik ve plan uyguladıklarını belirtti.

Zeynep, “Eleme karşılaşmalarında her maç bir önceki maçtan daha iyi oynadığımı düşünüyorum. Takımımla iyi bir taktik ve planla çıktık, bunu da iyi bir şekilde uyguladım” dedi.

Bir önceki Grand Slam turnuvası olan Avustralya Açık’ın elemelerinde üç tur ilerleyen ancak elemelerin final turunda elenen Zeynep, bu kez ana tabloya ulaşmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. “Avustralya’da da iyi bir tenis oynamıştım ama talihsiz bir sakatlığım olmuştu. Buraya daha sağlıklı bir şekilde geldim ve maç maç gitmeyi düşündüm hep. Bunun sonucunu da burada alabildiğim için çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Emma Navarro ile yapacağı ilk tur maçı için de değerlendirmelerde bulunan Zeynep, rakibini çok iyi tanımadığını ancak maçlara hazırlanmak için zamanının olduğunu belirtti. “Kendisi çok iyi tanıdığım bir oyuncu değil. Ama maça birkaç gün var. O yüzden rakibimin maçlarını izleyip buna göre taktiksel bir plan oluşturabiliriz. Ana tabloda kolay bir kura olmayacağını biliyordum. Umarım iyi bir tenis oynarım ve maçın sonunda gülen taraf ben olurum. Herkese destekleri için çok teşekkür etmek istiyorum. Türk kadınını ve Türk bayrağını en iyi şekilde temsil etmek için elimden gelen her şeyi yapacağım. Maç günümde de desteğinizi görmek benim için çok kıymetli olacak, hepinizin desteğini bekliyorum” dedi.

Kaynak: BirGün