CHP lideri Özgür Özel'le görüşen Lütfü Savaş'tan ilk açıklama geldi! CHP lideri Özgür Özel'le görüşen Lütfü Savaş'tan ilk açıklama geldi!

Yerel seçimler için geri sayım devam ederken, aday belirleme sürecinde Kemal Kılıçdaroğlu'na yakın kişilerin CHP'den ihraç edildiği iddiaları da sıklıkla gündeme geliyor. T

artışmalar sürerken sorunun muhatabı CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e böyle bir durumun mümkün olup olmadığı açıkça soruldu.

"KEMAL BEY'İ EN ÇOK DESTEKLEYEN İKİ ARKADAŞIMIZI..."

Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz'a konuşan Özel, "Kılıçdaroğlu yanlılarının tasfiye edildiği iddiası doğru mu?" sorusuna "Bir şey sorabilir miyim? Mersin'de mi tasfiye var? Adana'da mı var? Aydın'da mı var? Balıkesir'de mi var? Bursa'da mı var? Kurultayda en çok zorlandığımız,

Kılıçdaroğlu'nun arkasında en net duran belediye başkanlarıydı bunlar. Belediye başkanı olmayan, Kemal Bey'i en çok destekleyen iki arkadaşımızı Bursa ve Balıkesir'de aday gösterdik. Nereye koyacağız o zaman bu isimleri? İstanbul'da Kemal Bey'i destekleyen Bora Balcıoğlu, ankette önde çıktığı için aday gösterildi.

Gülizar Emecan, Bahçelievler'in adayı, kongrede karşımızdaydı. Battal Bey'in aday gösterilmediği gün aday gösterilen 10 kişiden dördü kurultayda karşımızdaki isimdi. Bir tasfiye söz konusu değil" diye cevap verdi.

"ADAY LİSTELERİ YALANLIYOR"

Özel, açıklamasına şöyle devam etti: “Hatta bana şöyle eleştiriler geliyor: 'Siyaset bu kadar objektifliği kaldırmaz. Kendine yakın isimleri koymalıydın bazı yerlere. Kılıçdaroğlu'na yakın ve kongrede yanında durmayanları görevlendiriyorsun' diyorlar. Böyle eleştiriler alıyorum. Battal Başkan da tam tersini iddia ediyor." diyorlar..

Kaynak: HABERLER.COM