Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin geçirdiği helikopter kazasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Erdoğan, "İran Cumhurbaşkanı, kardeşim Sayın İbrahim Reisi ve heyetinin bir helikopter kazası geçirmiş olması bizleri derinden üzmüştür. Türkiye Cumhuriyeti olarak İran makamlarıyla tam irtibat ve koordinasyon halinde hadiseyi yakından takip ettiğimizi ve gereken her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Komşumuz, dost ve kardeş İran halkına ve hükümetine milletim adına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Sayın Reisi ve heyetinden bir an önce iyi haberler almayı umuyorum." dedi.

Akşener'e Yakınlığıyla Bilinen Burak Akburak'tan İmamoğlu'na Ziyaret Akşener'e Yakınlığıyla Bilinen Burak Akburak'tan İmamoğlu'na Ziyaret

Dışişleri Bakanlığı da İran'daki helikopter kazasını üzüntüyle takip ettiğini belirten bir açıklama yaptı. İran Cumhurbaşkanı Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ın güvende ve sağlıklı olduklarını umut eden açıklamada, kardeş İran halkına geçmiş olsun dilekleri iletilerek, arama kurtarma faaliyetlerine destek sağlanacağı belirtildi.

Kaynak: milliyet